Vücut Yapısına Göre Doğru Beslenme

Vücut Yapısına Göre Doğru Beslenme

(Hiç kimse kan grubuna göre kategorize edilemez!) Peter D'Adamo'nun 2 milyondan fazla satan aynı isimli kitabında, kan grubuna göre beslenme yolları verilmektedir. Eğer doğru uygulanırsa D'Adamo'ya göre kilo verilir, alerjiler yenilir, enfeksiyonlara karşı korunulur ve enerji seviyesi artar. Aynı zamanda yaşla görülen hastalıklar ve yıpranmalara karşı koyulur. Bunun nedeni ise belki de kan grubunun beden kimyasını yansıtması ve bu şekilde besinlerin vücuttaki doğru dağılması ve emilimini sağlanmasıdır.

Diyet

0 kan grubunda olan kişiler et ve balık ağırlıklı beslenmelidir. Az karbonhidrat almalı ve az süt ürünü tüketmelidir. Avokado, portakal, Brezilya yemişleri ve mercimek içeren çeşitli yiyeceklerden kaçınmalıdırlar. A tipi kan grubundakiler, bitkisel ürünler tüketmeli, yüksek miktarda balık, az süt ürünü ve kırmızı etten kaçınmalıdır. B grubundaki kişiler, tavuk ve jambon haricinde, kırmızı et, biraz balık ve süt ürünleri, meyve ve sebze yemeli. Az bulunan AB grubu, A ve B grubundakilerin yediklerinden bir kombinasyon yapmalıdırlar. A kan grubundakiler yoga gibi hafif aktiviteler, 0 kan grubundakiler zorlayıcı egzersizler yapmalılar.

0 grubu için günlük kalori alımı: 1200-500 arası

Öngörülen kilo kaybı: Belirsiz

Kahvaltı: %100 çavdar ekmeği, ceviz, plum, ananas suyu.

Öğle: Balık fileto, ıspanak, zeytinyağlı soğanlı kırmızı salata, taze incir, dandelion çayı.

Akşam: Sarımsaklı pirzola, brokoli, kuşburnu çayı, elma, turp.

Kısa dönem etkileri: Bu yüksek protein, düşük karbonhidratlı diyet birçok insanda sıvı kaybı ve yağ kaybı ile sonuçlanır.

Uzun dönem etkileri: Rejime bağlı kalınırsa, az da olsa yağ kaybı devam eder.

E-Bültenimize Abone Olun
Top