Acı Kavun (Momordica charantia)

Acı Kavun (Momordica charantia)

Asya ürünleri satan mağazalarda yavaş yavaş rastlanabilen bu meyvenin acı bir tadı vardır. Ancak biz Acı Kavunu önce tablet ve ekstraktlarından tanıdık...

Acı Kavunu Niye Kullanırız?

Diyabet:

Acı Kavun, öncelikle TIP 2 diyabette kullanılan bir destektir. Çalışmalar doğrudan etkisini kanıtlamamakla birlikte uzmanlar ideal bir destek ürün olarak danışanlarına önermektedir.

Yan Etkisi ve Güvenliği

Ciddi bir yan etkisi olmadığı tespit edilen Acı Kavun, bünyesi hassas olan kişilerde yer yer ishale yol açabilmektedir. Normal Şartlar Altında barsak çalıştırıcı olarak dikkat çekmekle birlikte, barsak fonksiyonları hızlı ve duyarlı olan kimselerde ishal görülebilmektedir. Bunun yanı sıra midesi hassas olan kişilerde acı olması itibari ile mide yanmasına ve ağrısına yol açabilmektedir.

Olası Etkileri

Acı Kavun, kan şekerini ve insülin seviyesini düşürdüğü için diyabet ilaçları ile aynı anda kullanılmamalıdır. Yahut kan şekerini etkileyen diğer ilaçları acı kavunla aynı anda almamak gerekir. Tüm bunlarla birlikte acı kavun destek ürünü kullanmak için doktorunuzla belirleyeceğiniz düzenleme çok önemlidir.

Acı kavun Çin Tıbbında yer alan bir besindir. Bu ürün konunun uzmanlarınca sıklıkla kullanılan ve başarılı sonuçlar elde edilen bir üründür. Alternatif tıp yöntemlerine sıcak bakan Tıp Doktorunuzla birlikte en doğru kullanım biçimini seçebilirsiniz.

Acı Kavun ekstresi kullanmak bazen bu meyveyi başlı başına tüketmekten daha etkili olabiliyor. Bunu söyleyen araştırmacıların özellikle dikkat çektiği etki, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olması. Sadece diyabetik rahatsızlıkların olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil aynı zamanda kan şekerine bağlı iştahınızı da kontrol almada kullanılıyor.

Özetle, acı kavun ekstersi diyabet tedavisinde etkili bir yardımcı olabileceği gibi, vücudun şeker moleküllerini sindirmesine, kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olabilir. Şimdilik, acı kavunun olumlu etkileri şekeri tolare edemeyen hayvanlara acı kavun kürü uygulayan veterinerlerce kaydedilmiş. Hayvanlara uygulanan bu kür, olumlu sonuç vermiş ve tedavi edebilmiştir. Bu olumlu etkinin ardından insanlar üzerindeki etkileri araştırılmaya başlanmış ancak araştırmalar henüz sonuçlanmamıştır.

E-Bültenimize Abone Olun
Top