Taylan KÜMELİ - Püf Lokmaları -Print

Püf Lokmaları

P. Taylan Kümeli ve Z. Ceren Yıldız’dan PÜF LOKMALARI;

Yemek pişirmek insanlığın ilk zamanlarından bugüne geliştirdiği en yaratıcı eylemdir. İster sadece karın doyurmak için, ister bir lezzet arayışı için olsun… Zaman içinde gelişen ve değişen beslenme alışkanlıklarıyla, her gün soframızda kullandığımız veya zaman zaman yalnızca denemek için aldığımız besinlerin içerikleri ve faydalarını bilerek tüketmenin bizi sağlıklı kılacağı düşüncesindeyiz.

Kitabımızı bu şekilde hazırlamaktaki amacımız da, hem besin içeriklerini herkesin tanımasını sağlamak, hem de yıl boyunca sizi sağlıklı kılacak önerilere yer vermekti.

Yıllar önce kendi sosyal medya hesaplarımda paylaşmaya başladığım, bu anlayışla yola çıktığım kısa ama öz bilgiler, insanlar tarafından büyük beğeniler topladı ve ciddi bir bilgi bulutuna dönüştü. Biz de bunu kitaplaştırmayı, insanların elinin altında her zaman bulunabilecek bir rehbere dönüşmesini düşündük.

Böylece serüvenimiz başlamış oldu… Bu kitabı yalnız yazmadım çünkü Ceren, püf lokmalarının sosyal medyadaki başlangıç gününden bu yana her zaman bu konunun içinde olan ve sosyal medyada onları grafiklere aktaran kişiydi. Benim bilgi birikimim ve onun yenilikçi, insanlara kolaylık sağlamayı amaçlayan bakış açısı birleşti ve kitabımız bu şekilde gelişti.

Her zaman birinci önceliği bilimsellik olan ben, yine bilimin ışığında ilerleyerek, sağlıklı yaşam ve beslenmeye dair anlaşılması zor, uzun uzun bilimsel makaleler yerine insanların kolayca ulaşabileceği, anlaşılır, açık ve net bilgileri bir çatı altında toplamak istedim.

Kitabımız; aldığımız besinler ve yaşam tarzımızı değiştirerek daha sağlıklı, daha mutlu, daha enerjik bir yaşamın ipuçlarını vermektedir.

Püf Lokmaları ve 7 Ana Grup;

1- Meyveler
2- Sebzeler
3- Sağlıklı Yaşam Önerileri
4- Tarifler
5- Egzersiz önerileri
6- Beslenme trendleri
7- Genel öneriler

Püf lokmalarımızı 7 ana grupta topladık, böylece 365 günün her birini, yeni bir bilgi ile doldururken, yaşam boyu sağlıklı kalmanızı sağlayabilecek bir rehber, bir başucu kitabı edinmiş olacaksınız.