Kilo Vermenize Yardım Edebilecek 25 Sonbahar Yiyeceği

Kilo Vermenize Yardım Edebilecek 25 Sonbahar Yiyeceği

Elma
Elma


Günde bir elma yağ hücrelerini sizden uzak tutar. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir atıştırmalık olan elma, tok tutmaya yardımcı bir lif olan pektin ile donatılmıştır.

Balkabağı
Balkabağı


Balkabağı doğal bir şekilde tatlandırılmıştır, o nedenle fırında pişirerek ya da haşlayarak tatlı niyetine tüketebilirsiniz.

Koyun Peyniri
Koyun Peyniri


Araştırmalar, koyun sütünden yapılmış peynirler gibi süt ürünlerinin içindeki kalsiyumun kilo vermede yardımcı olduğunu gösteriyor. Ayrıca koyun sütlü peynirin içindeki protein inek sütüne göre daha fazladır.

Kabak
Kabak


Bu sebze lif ve lezzetle doludur ve bu iki özellik de tokluğu ve sindirimin artmasını sağlar. Aynı zamanda A Vitamini ve Potasyumun mükemmel bir kaynağıdır.

Siyah Üzüm
Siyah Üzüm


Bu üzüm çeşidi mavi ve morun derin pigmentlerini içerir, bu da sağlığı artırıcı antioksidanlar içerdiğine işaret eder. Ve sizi fazla yemeden tok tutmayı sağlayacak lif ve su ile doludur.

Kızılcık
Kızılcık


Antioksidan açısından yüksek ve kalorisi düşük kızılcıklar tatlılara, salatalara hatta pilavlara bile eklenebilir.

Yaban Havucu
Yaban Havucu


Yaban havuçları sindirimi uzatıcı kompleks karbonhidratlar, besinler ve lifle paketlenmiştir. Etkilerinden en iyi şekilde faydalanmak için az yağda sotelemeniz yeterlidir.

Tatlı Patates
Tatlı Patates


Tatlı patateslerin düşük glisemik indeksleri, kesinlikle kan şekerini stabilize eder ve açlık hissinden uzak tutar. Sadece 120 kalori alarak, bolca lif ve çok tatlı bir ağız tadına sahip olursunuz.

Kara Lahana
Kara Lahana


En sağlıklı yiyeceklerden biri olan karalahana lif, folat, demir ve K Vitamini ile yüklüdür.

Pancar
Pancar


Tatlı olması dışında lif ve lezzet ile yüklü olmasından dolayı açlık hissini minimal kalorilerle savurup atar ve ani tatlı ataklarını yatıştırır. Pancarın ''şeker oranı yüksektir'' gibi kötü bir şöhreti vardır fakat bu folat açısından zengin yiyeceğin şeker oranı porsiyon başına yalnızca 8 gramdır.

Hurma
Hurma


Şekerli yiyecekler veya tatlıya en iyi alternatif olan hurma, demir ve diyetsel liflerin en iyi kaynağıdır.

Karnabahar
Karnabahar


Karnabahar hakkında bir sır bilmek ister misiniz? Haşladıktan sonra püre haline getirerek çorbalara kıvam vermesi için (un veya yumurta yerine) ekleyebilirsiniz. Bu, çorbanıza kremsi doku verirken aynı zamanda fazladan alınabilecek kalorilerin de önüne geçer. Potasyumun iyi bir kaynağı olup, midenizi uzun süre tok tutmaya yardımcı lifleri içerir.

Kabocha Kabağı
Kabocha Kabağı


Bu kabak tatlı ve kestaneye benzer tadıyla sizi anında kendine çeker. Sert bir yapısı olan bu kış kabağı A vitamini ve diyet liflerinin en iyi kaynağıdır.

Kivi
Kivi


Kivi doğal bir şekilde mükemmel porsiyon boyutuna sahiptir. Sadece 46 kaloridir ve midenizi tok tutmaya yardımcı lif ve suyun mükemmel kombosundan oluşur.

Turp
Turp


Demir ve kalsiyumun iyi kaynaklarından olan turplar yemeklere veya salatalara doyurucu bir lezzet ekler. Bir orta boy turpta sadece 45 kalori olmasının yanı sıra, bol lif ve su içeriği sayesinde masadan kesinlikle aç kalkmanıza izin vermez.

Şalgam
Şalgam


Bu sebzenin içinde bol miktarda besin öğesi ve lif vardır ve denemeye değer. Turpgillerden olan şalgam aynı zamanda kalsiyum ve demir açısından yüksektir. Daha şekerli bir tat için kök bitkilerini ailenizle tanıştırmak iyi bir yol olabilir.

Kabak Çekirdeği
Kabak Çekirdeği


Bal kabaklarınızı ayıkladıktan sonra çekirdeklerini kesinlikle atmayın! Kabak çekirdeğindeki sağlıklı yağlar fazla kilo alımlarına neden olmadan açlık ataklarını bastırabilir. 30 gram tuzsuz, kavrulmuş bütün kabak çekirdeğinde sadece 5 gram yağ vardır.

Armut
Armut


Armut, aynı 100 kaloriyi almak için elmalı tarta en güzel hafif alternatiftir. Çiğ olarak yiyebilir veya tatlı miktarını artırmak için biraz haşlayabilirisiniz.

Çam Fıstığı
Çam Fıstığı


Küçük miktarlarda yenildiğinde, yağ kötü birşey değildir. Öğünler arasında bizleri tok tutmak için sindirimi yavaşlatır. Çam fıstığı, sağlıklı doymamış yağ asitleri açısından yüksektir. 30 gram çam fıstığı, salata veya makarnalarınıza lezzetli bir gevreklik katar.

Nar
Nar


Kızılcık gibi, nar da ekstra kalorilerin en minimum haliyle tabaklarımızdaki yerini alır. Salatalara veya yulafın üzerine narın C vitamini yüksek tohumlarını eklemek güzel bir tat almanızı sağlar.

Ayva
Ayva


Ayva, çiğ yemek için biraz ekşi olabilir fakat bu lifle paketlenmiş meyveyi haşlayarak, kavurarak veya fırında pişirerek tüketebilirsiniz.

Mandalina
Mandalina


Portakaldan daha tatlı ve kabuklarını soyması daha kolay olan mandalina, portakalla aynı iyi kaynaklı C vitaminini size sunarak kış griplerinden de korunmanızı sağlar. Ve tabi ki içindeki lif ve su sayesinde aşırı yemenin de önüne geçer.

Brüksel Lahanası
Brüksel Lahanası


Brüksel lahanası bir porsiyonda 30 kalorinin altında olup birçok besine yer verir. Anneniz sizi yemeye zorladığından beri bu bebek lahanalara bir şans vermediyseniz acilen denemelisiniz. Bir porsiyonu, A vitamininin ve diyet liflerin en iyi kaynağına sahiptir.

Brokoli
Brokoli


Brokoli A ve C vitaminleri açışından yüksektir ve en az yarım dilim peynir kadar kalsiyum içerir ve bunların hiçbiri doymuş yağ değildir. Araştırmalara göre, yemeklerinize sağlıklı ve lezzetli bir çorbayla başlamak bir oturuşta alınan kalorileri daha aza indirgiyor.

Greyfurt
Greyfurt

Tıpkı diğer meyveler gibi greyfurt da kilo vermeye yardımcı doğal meyveler ailesindendir. Sindirimi uzatan, açlığı bastıran ve insülin seviyelerinde ani iniş çıkışları engelleyen lifler içerir. Böylece atıştırmalık reyonlarına ani yönelmelerden vazgeçersiniz. Sadece yarım greyfurt neredeyse günlük C vitamin ihtiyacınızın %100'ünü karşılar ve enerjinizi tüketen soğuk algınlıklarına karşı koruma sağlar.
E-Bültenimize Abone Olun
Top