Egzersiz'e Nasıl Başlamalıyım, Neler Yapmalıyım, Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Egzersiz'e Nasıl Başlamalıyım, Neler Yapmalıyım, Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Sizin için eğlenceli olabilecek kalorilerinizi ve yağlarınızı kolay yoldan yakabileceğiniz bir yol izlemeniz gerekiyor. Egzersiz yapmamızın temel amaçlarından birisi; genellikle kalori ve fazla yağlarından şikayetçi olanların kilo verme isteğidir. Kalbinizin ne kadar şiddette spora dayanabileceğini ve spor için bir programa katılmadan önce, bir doktora görünmekte her zaman fayda vardır. Sonra, aşağıdaki sorulara kendinize sorup, yanıt vermelisiniz.

Düzenli bir aktiviteye katılmak ve devam ettirmek için yeterli motivasyonum var mı?

Günlük programımda aktivite için en uygun zaman nedir?

En iyisi, katıldığınızda eğlenebileceğiniz bir aktivite seçin. İhtiyaçlarınızı en iyi bilen kendinizsiniz. Sırf katılım olsun diye dahil olacağınız bir aktivite size faydalı olmaz.

Eğer, eğlenebileceğinize inandığınız bir aktivite bulabilirseniz, bu hem düzenli olarak katılmanızı teşvik eder hem de yaşamınızın renkli bir parçası olur.

Hedeflerinizi belirlemede gerçekçi olmalısınız. En iyi yöntem, yavaş başlayarak, sakatlıklara meydan vermeden, ağrı sızı duymadan, hayat boyu yapabileceğiniz bir tempoda spor yapmaktır. . . Aktivitelere katılımın olumlu sonuçlarını, zaman içinde göreceksiniz.

Sağlık ve zindelik için bazı hatırlatmalar;

• Asansörle çıkmak yerine, merdivenlerden yürümeyi tercih edin.

• Arabanızı kapıya en uzak yere park edin.

• Mevsimin şartlarından doğan çeşitli aktivitelere; kışın kayağı, buz patenini v. b. yazın yüzme, kano veya doğa yürüyüşlerini ihmal etmeyin.

• Bir hafta, bir ay ve bir yıl içinde yapacağınız aktiviteler, yaşamınızda ve sağlığınızda önemli değişiklikleri beraberinde getirecektir. Başlangıçta küçük çabalarla yapacağınız aktiviteler, size büyük fiziksel ve ruhsal zindelik olarak dönecektir.

E-Bültenimize Abone Olun
Top