TAYLAN KÜMELİ KİTAPLARI

TAYLAN KÜMELİ KİTAPLARI

Lezzetin İnanılmaz Hafifliği
Taylan Kümeli, önsözde bu kitabı neden yalnız başına oluşturmadığının yanıtını okurlarıyla şu sözlerle paylaşıyor: “Bazen kendi varoluşumuzu anlamak ve anlatmak için ve dahası resmin tamamını görmek için başka gözlerden yardım alırız. Bu defa, yardım aldığım gözler, benim yıllar içinde bir araya getirdiklerimin canlı şahidi olan, kalemi ile kendi yolunu çizen ve o yolu yakın geçmişte birlikte yaşadığımız deneyimler sayesinde benimle birleştirebilen bir insana aitti… O kişi, kızım… İkimizin de ortak paydası, insanlara ve insani duygulara hitap ettiğimizin bilincinde olmak… Bu yüzden kişiyi kendi doğasına başkaldırmaya değil, onunla uyum içinde olup, onu tanımaya davet ediyoruz. Lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz, diyen klişelere, özgünlüğün gücüyle kafa tutuyor ve inanılmaz belki ama “Lezzetin hafifliği mümkündür ve biz böyle başardık”, diyoruz.”


Kadınlık Yolculuğunda Beslenme
Çocukluk ve ergenlik döneminden âdet öncesi ve âdet dönemine, hamilelikten emzirme dönemine ve menopoza kadar kadında beslenmenin püf noktaları. Obeziteden nasıl korunuruza cevap ararken ergenlik döneminde beslenmenin önemi. Aşırı kilonun neden olabileceği sağlık sorunları. Hamilelik ile beslenme arasındaki ilişki. Hamilelikte spor. Bebeği geliştiren proteinler. Hamilelik süresince kaç kilo alınması gerekir? Menopoz bir hastalık mıdır? Hormonlar ile kilo arasındaki ilişki. Osteoporoz. Kimi kadınlar neden kilo veremez? Meme kanseri ve beslenme. Meme kanserinden koruyan besinler. Tiroit problemi ve beslenmeyle ilişkisi. Kadında şeker.

Ve kadınların sağlık hakkında merak ettikleri birçok konu…


Hayatın Sağlıklı Yanı - Beslenme Bilinci
Doğduğumuz andan yaşam çizgimizi noktalayana kadar yaptığımız en temel güdüdür beslenme. Yaşam zorluklarına, güzelliklerine, sağlıklı veya sağlıksız geçirdiğimiz günlere rağmen hiçte bitmesini istemediğimiz bir süreçtir. Sağlıklı Beslenmenin bir yaşam şekli haline dönüşmesi için Taylan Kümeli yeni kitabında yıllar boyu süregelen deneyim ve bilgi birikimini paylaştı.

Paylaşıldıkça güzelleşen sevgi gibi, bilgininde sonsuzluğunda beslenme adına her öğrenileni kitabımız vasıtasıyla sizlerle paylaşarak derin mutluluk yaşıyoruz.

Sağlıklı Beslenme Rehberi
Geçtiğimiz yıl Altın Kitaplar tarafından yayımlanan Sentez Diyeti adlı kitabıyla önemli bir esere imza atan beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli, 0 – 18 yaş için hazırladığı Sağlıklı Beslenme Rehberi ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu kez ortak bir çalışma ortaya koyan Kümeli, Bebeklikten Ergenliğe Sağlıklı Beslenme Rehberi’ni TK Taylight’taki uzman çalışma arkadaşları E. Yasemin Batmaca ve Özlem Sert ile birlikte hazırladı.

Sentez Diyeti
Günümüzde iş hayatının yoğun temposu ve vücudumuzun ihtiyaçları devamlı çatışma halinde. Bu çatışmadan galip çıkmak için beslenme bozukluklarının üstesinde gelmek ve vücudumuzla uyum içinde yaşamak için "Sentez Diyeti" bizlere çok farklı bir alternatif sunuyor...


E-Bültenimize Abone Olun
Top