TK TAYLIGHT

TK TAYLIGHT

TK Taylight; 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı P. Taylan Kümeli tarafından 1999 yılında kurulmuştur.

Amacı; tüm yaşama yayılan sağlıklı beslenme alışkanlığını öğretmektir. Genel geçer diyet programları yerine kişilerin genetik, biyolojik ve sosyal hayatları göz önünde bulundurularak oluşturulan Sağlıklı Beslenme Programları sunan, daima bilim ışığında ilerleyen bir çatıdır.

Sağlıklı Beslenmeyi Bizimle Öğrenin

Bilimin insan sağlığı üzerindeki etkisini, gerçek diyet listeleri ile keşfedin.

#1 Porsiyon Kontrolü: Hesaplamaları bize bırakın- siz sadece sevdiğiniz besinlerin doğru porsiyonlardaki halinin tadını çıkarın.

#2 Dengeli Beslenme: Sizi güçlü ve tok kılacak doğru besin kombinasyonları ile vücudunuza ihtiyacı olan yakıtı verin.

#3 Sık Öğün Tüketimi: Vücudun işleyebilmesi ve açlıkla başa çıkabilmesi için ihtiyacı olan günlük 3 ana ve 4 ara öğün kuralını öğrenin.

#4 Doğru Spor, Doğru Kilo Kaybı: Egzersize nasıl başlayacağınızı, sizin için en uygun sporu ve ne sıklıkla spor yapacağınızı öğrenin.

#5 Diyete Hayır, Yaşasın Sağlıklı Beslenme!: Diyet sözcüğünü unutun. Sağlıklı beslenmeyi öğrenin ve hayatınız boyunca sağlıklı kalarak kilonuzu koruyun.

E-Bültenimize Abone Olun
Top