Çocuklar İçin Beslenme Danışmanlığı

    Çocuklukta sağlıklı beslenme, sağlıklı yetişkinlik demektir.

Taylan Kümeli, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı| Kids in The Kitchen Kurucu Ortağı

Çocuklarda aşırı veya yetersiz beslenme, özetle dengesiz beslenme, yetişkin hayatlarında önüne geçemeyecekleri hastalıklara kapı aralamaktır.

Beslenme, anne karnından başlayarak insan sağlığının korumasında ve iyileştirilmesinde en önemli faktörlerden biridir. Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme herkes için, özellikle de çocuklar için gereklidir; çünkü bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürdürülmektedir.

Çocuklarda Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

Özellikle hızlı büyüme ve gelişme süreci olan bebeklik, çocukluk ve adölesan döneminde kazanılan doğru beslenme alışkanlıkları bireylerin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmelerinin sağlanması açısından da önem kazanmaktadır.

Büyüme ve gelişme; beslenme, genetik yapı, cinsiyet, çevresel etmenler, sosyo-ekonomik durum kültür ve gelenekler gibi çeşitli etmenlerin etkisi altındadır.

Çocuklarınız İçin Bilinçli Beslenme

Büyüme ve gelişme; beslenme, genetik yapı, cinsiyet, çevresel etmenler, sosyo-ekonomik durum kültür ve gelenekler gibi çeşitli etmenlerin etkisi altındadır.

Kalıtsal özellikleri ve çevresel etmenleri kontrol etmemiz, her zaman mümkün olmasa da bilinçli bir beslenme ile daha sağlıklı, mutlu, verimli ve uzun bir yaşama; çocukluktan başlayan doğru beslenme alışkanlıkları kazanarak, adımımızı atabiliriz.

Bilinçli Beslenme
Taylan Kümeli ile Mutfaktaki Çocuklar

Kids In The Kitchen

Kids in the Kitchen, nitelikli ve deneyimli uzmanlar tarafından profesyonelce tasarlanmış benzersiz bir hizmettir. Sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda çocuğunuza, hayatlarının geri kalan kısmında yararlanacakları bilgiler ve deneyimler sağlar, ve en önemlisi onların beslenme davranışlarını değiştirir. Bu da sağlıklı bir yaşam tarzı, daha iyi fiziksel ve zihinsel gelişim, artan akademik başarı, ve obezite, diyabet, kalp ve damar hastalıkları ve kanser gibi metabolik hastalıklardan korunmaya destek anlamına gelir.

Kids in the Kitchen, Londra ve İstanbul’da aynı anda gerçekleştirilen, çocuklar için beslenme davranış değişikliği ve sağlıklı beslenme eğitimi olup, asıl amacı 5-11 yaş grubu çocuklarda beslenme davranışını değiştirmektir. Bu eğitim ne bir yemek pişirme kursu, ne de bir zayıflama programıdır. Kids in the Kitchen, çocukların bilgi, farkındalık, beceri ve davranışlarını drama, beş duyunun kullanılması, sanat ve oyunlar ile geliştirirken, onları hayatları boyunca beslenme konusunda kendilerine yeter olmaları için cesaretlendirir.

Çocuklar Mutfakta Beslenmeyi Öğreniyor

Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli tarafından verilen danışmanlık hizmetinde öncelikle çocuğun beslenme durumu değerlendirilir.

Çocuklarda sağlıklı beslenmenin genel ilkeleri besinlerde çeşitliliğin sağlanması, yağ ve şekerin sınırlandırılması, liften zengin besinlere yer verilmesi, vitamin ve minerallerin yeterli düzeyde alınması ve sağlıklı vücut ağırlığının korunması ilkelerine dayanır.

Yapılan tetkikler neticesinde çocuğun yaşına uygun diyet ve takip planı çıkarılarak, sonuçları seans bazında takip edilir.

Taylan Kümeli ile Çocuklarda Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli'den Danışmanlık Randevusu için lütfen linke tıklayarak formu doldurunuz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.