En Kolay Zayıflama Metodları Semineri

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri olan şişmanlık, yiyeceklerden alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması sonucu oluşur. Vücut, besinlerle aldığı enerji fazlasını yakamadığında bunu vücudun belirli bölgelerinde yağ olarak depolamaya başlar.

Son yıllarda doğal besin tüketiminin azalması, günlük iş temposu içinde yemek yemeğe gereken zamanın ayrılamaması nedeniyle fast food tüketiminin artması, fiziksel aktivitenin azalması şişmanlığın artışını etkileyen başlıca nedenler arasında yer alır.

Vücutta yağ miktarının artması birçok kronik rahatsızlığın da temelini oluşturur. İnsülin direnci, kalp ve damar hastalıkları, tip2 diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol yüksekliği, safra kesesi ve karaciğer hastalıkları, uyku apnesi, böbrek hastalıkları, kas ve iskelet sistemi bozuklukları vücut yağ kitlesi arttığında görülen komplikasyonların başında yer alır.

Diyetisyen Taylan Kümeli ile En Kolay Zayıflama Metodları

Kilo vermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri sağlıklı olarak nasıl zayıflarım sorusudur.

Vücudun ihtiyaç duyduğu protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral gibi besinlerin yeterli ve dengeli miktarlarda alınarak fiziksel yapıda herhangi bir bozukluk oluşmadan kilo verilmesine sağlıklı zayıflama denir.

Kişinin yaşına, cinsiyetine, sosyo-ekonomik yapısına ve beslenme alışkanlıklarına göre özel olarak hazırlanan zayıflama diyetlerine ek olarak uygulanan egzersiz programları en etkili kilo verme yöntemidir.

Diyet programlarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri de kişinin hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum cümlesidir.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, bu seminer programında tüm bu soruların cevaplarını ve gündelik hayata yansımalarını pratik bir dil ile katılımcılara aktarıyor.

En Kolay Zayıflama Metodları Seminer Başlıkları

  • En etkili ve sağlıklı kilo verme yöntemleri
  • Bu yöntemleri günlük yaşamımıza entegre etme metodları
  • Kalıcı kilo nasıl verilir?
  • Yöntemlerin artıları, eksileri

SEMİNER NOTLARI


  • Seminer Tarihleri ve Saati: Lütfen Sorunuz
  • Seminer Yeri: Seminer ONLİNE olarak, uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecektir.
  • Seminere her yaş katılabilir.

SEMİNERE BAŞVUR