Hastalıklarda Beslenme

Hastalıklarda doğru beslenme, hastalık esnasında tedavi sürecini destekler ve hastanın yaşam kalitesini arttırır.

Diyabet, Kolestrol, Tansiyon, MS, Sindirim Sistemi Hastalıkları, Kalp Damar Hastalıkları, Kanser Tedavisinde, Kronik Böbrek Hastalıkları, Solunum Sistemi Hastalıkları, Osteoporoz ve Besin Alerjileri olan kişilerde, tıbbi tedavide önerilen beslenme çizelgelerinin hazırlanmasının dahil olduğu, kişiye özel beslenme danışmanlığı vermekteyiz.

Sağlıklı Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli ile Hızlı İyileşin

Doğru beslenmenin, bağışıklığı destekleyici etkileri olmakla beraber, beslenmede yapılan hatalar, yetersiz diyet posası, zararlı ve yüksek dozda kullanılan katkılı gıdalar, aşırı alkol kullanımı, aşırı veya yetersiz beslenme, uygun olmayan pişirme yöntemleri, küf ve toksinler metabolizmamızın hastalıklarla mücadelesini zayıflatabilir veya sağlıklı iken sırf beslenme hataları yüzünden hastalık oluşturabilir.

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı vermemizin amacı, danışanlarımızın hastalık süresince yaşadıkları komplikasyonların, sağlıklı beslenme ile azaltılması, tedavi sürecinin, hastanın ihtiyacı olan besinlerle desteklenmesi ve elbette hastada farkındalık oluşturarak sağlıklı beslenme konusunda bilgi sahibi olmasının; yaşam boyu sürdürülebilir sağlıklı beslenme modellerini tercih etmesinin sağlanmasıdır.

Sağlıklı Beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek isteyen ve bize danışan kişi veya kişilerde ilk amacımız süreklilik ve huzur ilkeleriyle bedenini tanımasıdır.

Yapılan vücut analizi ve bireysel tanıma süreçleriyle hazırlanan beslenme programında kişinin sosyal hayatı, genetiği, psikolojisi, fiziksel aktivite yetkinliği dikkate alınır.

Haftalık periyodlarda ölçümleme yapılır ve beslenme çizelgesi periyodik olarak yenilenir.