On Beş Yaşında Obez Bir Genç Kızdım

İlham Veren Diyet, Kilo Verme, Zayıflama, Sağlıklı Beslenme Anıları

Merhaba

Yaşım 15 çok uzun süredir kilolu olduğumdan dolayı bunun normal bir durum olduğunu zannediyordum. Herkes kilonun bana yakıştığını şirin olduğumu söylüyorlardı.

Ortaokulu bitirdiğimde kendimi arkadaşlarımla kıyasladığımda kilolu olduğumu fark ettim. Bu bana rahatsızlık verdi. Hem görüntü olarak hem sağlık olarak beni tehdit etmeye başladı kıyafet almaya gitmek tam bir işkenceydi. Bu durumlar hem beni hem ailemi çok üzüyordu zaman zaman diyetler yapıyordum ama başarılı olamıyordum. Ben zayıflamak istediğimi aileme söylediğimde onlarda bana destek oldular bana destek oldular. Annem Beslenme ve Diyet uzmanı Taylan Kümeliden randevu alarak ilk tanışmamızı sağladı 20 Haziran 2006 günü 77,7 kilo ile gittim, ilk tanışmamız çok güzeldi. Doktorum bana kilonun zararlarını anlattı. Ben daha bilinçli olarak bu işe başladım. Bana verilen diyetin dışına çıkmadım bunun yanında spora da devam ettim. Okula gitmeme rağmen öğlen yemeklerime de özen gösterdim ve bunun faydasını fazlasıyla gördüm.

Şu anki tahmini kilom 60 kilodayım hem çok sağlıklıyım hem mutluyum artık her şeyi giyebiliyorum, canımın çektiği her türlü yiyeceği ölçülü olarak rahatca yiyebiliyorum. Uzun süredir görmeyen arkadaşlarım beni görünce çok şaşırıyorlar bende seviniyorum.

Doktorum Taylan ablaya ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben doktorumu tanımasaydım şu anda obez olabilirdim.

Teşekkürler Taylan Kümeli Ablacığım, TAYLIGHT

Bu yazıyı paylaş:

Benzer Konular: